Merkez Yönetim Kurulu

Tufan Erhürman

Tufan Erhürman

Genel Başkan

1970’te Lefkoşa’da doğdu. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu yıllar arasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’de de Hukuka Giriş, İdare Hukuku ve Anayasa Hukuku dersleri verdi. 1999 ve 2004 yılları arasında TC Adalet Bakanlığı tarafından kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu Kanun Tasarısı Taslağı Hazırlama Komisyon’larında üye olarak görev yaptı. “İdarenin Yargı Dışı Denetimi ve Ombudsman” konulu teziyle 2001 yılında hukuk doktoru oldu. 2001-2006 yılları arasında DAÜ Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2006-2008 arasında YDÜ Hukuk Fakültesi’nde çalıştıktan sonra, DAÜ Hukuk Fakültesi’ne döndü. 2002-2006 ve 2010-2013 yılları arasında DAÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2008-2010 yılları arasında 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Müzakere Heyeti’nde görev yaptı. 2013 milletvekilliği genel seçimlerinde Lefkoşa Milletvekili olarak Cumhuriyet Meclisi’ne girdi. 2014 yılında hukuk doçenti oldu. 2015-2016 yılları arasında CTP Genel Sekreterliği görevini üstlendi. CTP 26. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlığına seçildi ve hala bu göreve devam etmektedir. 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimlerinin ardından oluşan 4lü Koalisyon Hükümeti’nde Başbakan olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Asım Akansoy

Asım Akansoy

Genel Sekreter

1967 yılında Mağusa’da doğdu. İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde okudu. AÜ, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. DAÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları’nda Yüksek lisans yapmaktadır. ÜTK kuruculuğu, İstanbul Sorumluluğu, YK üyeliği yaptı. CTP’de Genel Sekreterlik dahil MYK’da çeşitli görevlerde bulundu. İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Özel Kalem Müdürlüğü’nü yaptı. 2013’ten beridir Mağusa milletvekilidir. İçişleri ve Çalışma Bakanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Ürün Solyalı

Ürün Solyalı

Örgüt Sekreteri

1983’te Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere’de masterini tamamladı. Federal Birleşik Kıbrıs için yurt içinde ve dışında etkinlik ve toplantılarda CTP adına görev aldı. Gençlerin Katılımcılığı ve Avrupa Vatandaşlığı, Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşı, Genç Liderlerin Barış Eğitimindeki Rolü uygulamalarına katıldı ve sertifikalar aldı. Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı, PM, MYK dahil çeşitli kademelerde görev yaptı. Ocak 2022 seçimlerinde Lefkoşa milletvekili seçildi. Evli ve bir kız babasıdır.

Ali Karavezirler

Ali Karavezirler

Mali Sekreter

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde Başkanlık yaptı. Halen KTFF Asbaşkanlık görevi yanında partide MYK Üyesi ve Mali Sekreter olarak görevini sürdürüyor. Elektrik Müteahhidi olarak çalışıyor.

Birol Karaman

Birol Karaman

Propaganda Sekreteri

1984, Girne doğumludur. Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği mezunudur. 2017 yılında mühendislik alanında doktora programını tamamlamıştır. 2014-2018 yılları arasında KTMMOB Yerbilim Mühendisleri Odası’nın başkanlığını üstlenmiştir. Gençlik Örgütü’nden başlayarak, çeşitli dönemlerde Parti Meclisi üyeliği ve Girne İYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Özel sektörde yöneticilik yapmakta olup, aynı zamanda serbest mühendislik hizmetleri vermektedir.

Muhittin Tolga Özsağlam

Muhittin Tolga Özsağlam

Yerel Yönetimler Sekreteri

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı, doktora sırasında akademik araştırmalarını Rusya’nın St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde gerçekleştirdi ve doktora tezini 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında çeşitli öğrenci örgütlerinde yer almış, birçok sivil toplum örgütünde ve basın kuruluşunda çalışmalar yapmıştır. 2013 yılından itibaren CTP Parti Meclisi Üyeliği görevini yürütmektedir. 2015 -2016 döneminde CTP MYK’sında Dış İlişkiler Sekreterliği görevini yürütmüştür. İngilizce, Rusça ve temel düzeyde Yunanca bilmektedir.

Fikri Toros

Fikri Toros

Dış İlişkiler Sekreteri

1962’de Lefkoşa’da doğdu. İngiltere’deki Salford Üniversitesi`nde İşletme tahsili yaptı. Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ve Barış Vakfı kurucuları arasındadır. Farklı dönemlerde Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclisi’nde görevler üstlendi ve 2014 yılında Ticaret Odası Başkanı oldu. 2018 Seçimlerinde CTP Girne Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

Fide Kürşat

Fide Kürşat

Eğitim Sekreteri

1981’de Mağusa’da doğdu. DAÜ İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2005’te Yüksek Lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi Tarım Önlisans ve Adalet Önlisans programlarından mezun oldu. 2007 yılından itibaren SÜTEK’te Pazarlama Bölüm Sorumluluğu, Mali ve İdari Şube Amirliği görevlerini yürüttü. Tarım Bakanlığı Basın Danışmanlığı görevinde bulundu. SÜTEK Genel Müdürlüğü yaptı. CTP Gençlik Örgütü İskele İlçe Başkanlığı dahil birçok kademede görev aldı. İskele milletvekilidir.

Filiz Besim

Filiz Besim

Sivil Toplum Örgütleri ile ilişkiler Sekreteri

1965 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız, Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi ihtisasını tamamladı. Balkan Diş Hekimleri Kuzey Kıbrıs Temsilciliği görevi, Kıbrıs Türk Diş Hekimleri Oda Başkanlığı, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı yaptı. İkisi ortak olmak üzere toplam altı kitabı var. Lefkoşa milletvekilidir. Bir çocuk annesidir.

Fazilet Özdenefe

Fazilet Özdenefe

Üye

1980 yılında doğdu. Chevening bursuyla İngiltere’de hukuk eğitimi aldı. 2001’de Warwick Üniversitesi’nden mezun oldu. Girne’de aile ofisinde avukat olarak çalıştı. Annan Planı Referandumu öncesinde kurulan komitelerde yer aldı. Sivil toplum örgütlerinde ve iki toplumlu projelerde çalıştı. CTP’nin birçok kademesinde görev yaptı. Halen Girne milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı’dır.

Sıla Usar İncirli

Sıla Usar İncirli

Üye

1972 yılında Lefkoşa’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nöroloji uzmanlığını tamamladı. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2015-18 yıllarında Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası Başkanlığı görevini sürdürdü. CTP Kadın Örgütü Genel Başkanlığı yaptı. Halen Lefkoşa milletvekili, Meclis Grup Başkanvekili, PM üyesi ve Naci Talat Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Doğuş Derya

Doğuş Derya

Kadın Örgütü Başkanı

Enver Gürkan Tekiner

Enver Gürkan Tekiner

Gençlik Örgütü Başkanı

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.