Merkez Yönetim Kurulu

Tufan Erhürman

Tufan Erhürman

Genel Başkan

1970’te Lefkoşa’da doğdu. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu yıllar arasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’de de Hukuka Giriş, İdare Hukuku ve Anayasa Hukuku dersleri verdi. 1999 ve 2004 yıllarında TC Adalet Bakanlığı tarafından kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu Kanun Tasarısı Taslağı Hazırlama Komisyon’larında üye olarak görev yaptı. “İdarenin Yargı Dışı Denetimi ve Ombudsman” konulu teziyle 2001 yılında hukuk doktoru oldu. 2001-2006 yılları arasında DAÜ Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2006- 2008 yılları arasında YDÜ Hukuk Fakültesi’nde çalıştıktan sonra, DAÜ Hukuk Fakültesi’ne döndü. 2002-2006 ve 2010-2013 arasında DAÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2008-2010 yılları arasında 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Müzakere Heyeti’nde görev yaptı. 2013 milletvekilliği genel seçimlerinde Lefkoşa Milletvekili olarak Cumhuriyet Meclisi’ne girdi. 2014 yılında hukuk doçenti oldu. 2015 – 2016 yılları arasında CTP Genel Sekreterliği görevini üstlendi. CTP 26. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlığına seçildi. 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimlerinin ardından oluşan 4 Koalisyon Hükümetinde Başbakan olarak görev yaptı.

Erdoğan Sorakın

Erdoğan Sorakın

Genel Sekreter

1957’de Lefke’de doğdu. 1975’te Lefke Gazi Lisesi Matemetik-Fen bölümünden, 1980’de İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun oldu. 1986’da ilkokul öğretmenliğine başladı. 1998-2003 yıllarında Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nda (KTÖS) yönetim kurulu üyeliği, örgütlenme sekreterliği ve genel başkanlık görevlerinde bulundu. 2004 – 2009 döneminde Eğitim Bakanlığı müsteşarı olarak görev yaptı. 14 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen CTP 25. Olağanüstü Kurultayı’nın ardından örgüt sekreterliği, 26. Olağan Kurultayı’nın ardından ise genel sekreterlik görevini üstlendi. İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.

Asım Akansoy

Asım Akansoy

Örgüt Sekreteri

1967’deMağusa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Gazimağusa Belediyesi’nde Kültür Sanat Sorumlusu olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu üyelikleri, CTP Genel Sekreteri ve İçişleri ve Çalışma Bakanı olarak görev yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Ali Karavezirler

Ali Karavezirler

Mali Sekreter

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulundu. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde Başkanlık yaptı. Halen KTFF Asbaşkanlık görevi yanında partide MYK Üyesi ve Mali Sekreter olarak görevini sürdürüyor. Elektrik Müteahhidi olarak çalışıyor.

Hüseyin Özel

Hüseyin Özel

Propaganda Sekreteri

1959’da doğdu. 1976 Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi’ni ve Atatürk Öğretmen Akademisi’ni bitirdi. 1987-2004 yıllarında öğretmenlik yaptı. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler müdürlüğü, Başbakanlık Enformasyon Dairesi Müdürlüğü, TAK Yönetim Kurulu Üyeliği, Londra Temsilciliği Basın Yayın Enformasyon Ataşeliği ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Muhittin Tolga Özsağlam

Muhittin Tolga Özsağlam

Yerel Yönetimler Sekreteri

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı, doktora sırasında akademik araştırmalarını Rusya’nın St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde gerçekleştirdi ve doktora tezini 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında çeşitli öğrenci örgütlerinde yer almış, birçok sivil toplum örgütünde ve basın kuruluşunda çalışmalar yapmıştır. 2013 yılından itibaren CTP Parti Meclisi Üyeliği görevini yürütmektedir. 2015 -2016 döneminde CTP MYK’sında Dış İlişkiler Sekreterliği görevini yürütmüştür. İngilizce, Rusça ve temel düzeyde Yunanca bilmektedir.

Fikri Toros

Fikri Toros

Dış İlişkiler Sekreteri

1962’de Lefkoşa’da doğdu. İngiltere’deki Salford Üniversitesi`nde İşletme tahsili yaptı. Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ve Barış Vakfı kurucuları arasındadır. Farklı dönemlerde Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclisi’nde görevler üstlendi ve 2014 yılında Ticaret Odası Başkanı oldu. 2018 Seçimlerinde CTP Girne Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

Eğitim Sekreteri

1987’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Essex Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları üzerine yüksek lisans yaptı. PM Üyesi.

Tülin Murat

Tülin Murat

Sivil Toplum Örgütleri ile ilişkiler Sekreteri

1959’da Kırıkkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Meslek yaşamı boyunca KTOEÖS’te yöneticilik dahil çeşitli görevlerde bulundu. Yurtsever Kadınlar Birliği ve çeşitli okul-aile birliklerinde çalıştı. Halen CTP Kadın Örgütü Genel Sekreteri ve Parti Meclisi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Emel Kişi

Emel Kişi

Üye

1961’de Lefkoşa’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi lisans ve Lefke Avrupa Üniversitesi AB Entegrasyon yüksek lisans mezunudur. Halen kendi özel işletmelerinde yönetici olarak çalışmaktadır. Partinin MYK dahil birçok kademelerinde görev yaptı. Şu anda Kadın Örgütü Eğitim Sekreteri ve PM üyesidir. Evli ve 2 çocuk annesidir

Armağan Candan

Armağan Candan

Üye

1975’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler mezunudur. Ayni alanda İngiltere’de master yaptı. Belçika, İstanbul ve Almanya’da Avrupa Birliği Uzmanı olarak çalıştı. M.A Talat döneminde Cumhurbaşkanlığı AB işleri sorumlusu görevinde bulundu.2013 yılından bu yana milletvekilidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. ÜTK başkanlığı yapmıştır.

Sıla Usar İncirli

Sıla Usar İncirli

Kadın Örgütü Başkanı

1972’de Lefkoşa’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nöroloji uzmanlığını tamamladı. 2002–2018 yıllarında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2015–2018 yıllarında Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası başkanlığı yaptı. 2018’de Lefkoşa milletvekili seçildi. Halen Kadın Örgütü Genel Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Doğukan Akdeniz

Doğukan Akdeniz

Gençlik Örgütü Başkanı

1993 yılında Lefkoşa'da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde Mütercim-Tercümanlık alanında lisans eğitimi, Universite Libré de Bruxelles'de Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır ve şu an Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler alanında doktorasını yapmaktadır. CTP Gençlik Örgütü'nde aktif görevler üstlenmiştir.

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.