Parti Meclisi

Tufan Erhürman
Tufan Erhürman
Genel Başkan

1970’te Lefkoşa’da doğdu. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu yıllar arasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’de de Hukuk...

  • Web
Ahmet Latif

1978’de Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’ne devam etti. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nda sekreterlik, Radyo Mayıs’ın direktörlük görevini yürüttü. 2010 Yerel Seçimlerinde CTP Akdoğan Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. 2014 Yerel Seçimlerinden itibaren Akdoğan Belediye Başkanlığı görevi sürdürüyor. İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Ali Karavezirler

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevini yaptı. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde 10 yıl başkanlık yaptı. 2010 - 2017 yılları arasında KTFF Asbaşkanlık görevini yürüttü. 1989 yılından beridir Elektrik Müteahhiti olarak çalışmaktadır. Haziran 2015’ten beri MYK’da Mali Sekreter olarak görev yapmaktadır. Haziran 2018 Yerel Seçimlerinde Değirmenlik Belediye Başkanlığı kazanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ali Seylani

28 Aralık 1958 yılında doğdu. Kolejden mezun oldu. Emekli olana kadar sağlık emekçisi olarak çalıştı. 2003 yılından itibaren Partide milletvekili, Parti Meclisi Üyeliği, İlçe Yöneticiliği ve İlçe başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Alpay Afşaroğlu

1955’de Küçük Kaymaklı’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okurken öğrenimini yarım bırakarak Kıbrıs’a döndü. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. KÖGEF’te yöneticilik yaptı. 1975’ten itibaren CTP’de İlçe Başkanlığı, Örgüt Sekreterliği ve Genel Sekreterlik ve Milletvekilliği yaptı. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Alpay Çelebi

1962 yılında Baf’ta doğdu. Yüksek Öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamladı.İlk görevini Tan ltd.’de Satış Müdür Muavini olarak yapmıştır.1990 yılında Gelir ve Vergi Dairesi’nde Göreve başlamıştır.Gelir ve Vergi Dairesi Müdür Muavinliği yaparken Ticaret Dairesi Müdürlüğüne atanmıştır.Cypfruvex Ltd yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Rumca bilmektedir.

Armağan Candan

1975’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler mezunudur. Ayni alanda İngiltere’de master yaptı. Belçika, İstanbul ve Almanya’da Avrupa Birliği Uzmanı olarak çalıştı. M.A Talat döneminde Cumhurbaşkanlığı AB işleri sorumlusu görevinde bulundu.2013 yılından bu yana milletvekilidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. ÜTK başkanlığı yapmıştır. CTP MYK üyesi ve Dışilişkiler Sekreterliği görevinde bulundu.

Asım Akansoy

1967’deMağusa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Gazimağusa Belediyesi’nde Kültür Sanat Sorumlusu olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu üyelikleri, CTP Genel Sekreteri ve İçişleri ve Çalışma Bakanı olarak görev yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Barış Önel

1991’de doğdu. Ortaokulda Gençlik Merkezi, Adalı Gençlik ve parti kadrolarında görev aldı. Glasgow Üniversitesi Siyaset bölümünde lisans eğitimini tamamlayıp, King’s College London’da Bölünmüş Toplumlarda Çatışma Çözümü konusunda yüksek lisans yaptı. Gençlik Örgütü’nde Dış İlişkiler Sekreterliği, Avrupalı Genç Sosyalistler’de Aşırı Sağla Mücadele koordinatörlüğünü yürüttü. Halen Gençlik Örgütü Eğitim Sekreteri’dir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Berkan Tokar

Ekonomik kalkınma alanında DAÜ, Bradford, Birmingham ve Bath üniversitelerinde eğitim aldı. Doktora derecesi için makaleleri değerlendirme aşamasındadır. Kariyerine ekonomist olarak Kalkınma Bankası’nda başladı. Sırasıyla Ekonomi Bakanlığında danışman, AB komisyonu planlama ve uygulama uzmanı, Dünya Bankası ve US Aid kalkınma projeleri değerlendirmesi alanında danışmanlık ve eğitim uzmanı, Yatırım Geliştirme Ajansı Başkanı, Başbakanlık müsteşarlığı ve halen DAÜ öğretim görevlisi olarak sürmektedir.

Biray Deliceırmak

1977’de Lefkoşa’da doğdu. Üniversite mezuniyetinin ardından devlet kurumlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Partinin Gençlik Örgütü dahil birçok kademesinde görev yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Birol Karaman

1984 yılında Girne’de doğdu. Gençlik Örgütünden başlayarak partinin çeşitli organlarında görev aldı. 2013 yılından beridir sürdürmekte olduğu Girne İYK üyeliğine halen devam etmektedir. 2014-2018 yılları arasında KTMMOB Yerbilim Mühendisleri Odasının başkanlığını yürüttü. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev ve sorumluluk üstlendi. Özel sektörde faaliyet gösteren bir firmada üretim müdürü olarak çalışmaktadır.

Büke Ada
Büke Ada
Üye

1988’de Lefkoşa’da doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Eğitim Yönetimi Denetimi Master öğrenimine devam etmektedir. Mülteci Hakları Derneği ve çeşitli çevre programlarına sosyal sorumluluk ve gönüllülük esasına dayalı8 görevlerde bulundu. KIBTEK’TE çalışmaktadır. EL-SEN Sendikası yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Burhan Eraslan

1956’da Yeşilyurt’ta doğdu. Lefkoşa Türk Maarif Koleji ve Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim aldı. Gazetecilik üzerine Yüksek Lisans yaptı. Yenidüzen gazetesine yıllarca emek verdi. DGD Genel Başkanı, AKÖK Başkanı ve KÖGEF Genel Başkan Vekili, CTP Güzelyurt İlçe Başkanı ve CTP Parti Meclisi üyesi olarak görevler üstlendi. Halen Demokrasi Şehitlerini Yaşatma Derneği Başkanı ve CTP Lefke İlçesi Sekreteri’dir.

Çağdaş Aydaş

1996’da Mağusa’da doğdu. DAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra yine ayni bölümde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Halen Gençlik Örgütü İskele İlçesi Örgütlenme Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Çağkan Kabataş

1994 yılında Köşklüçiftlik’te doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde Fizik Mühendisliği eğitimi aldı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Halen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmakta ve bir reklam ajansında grafik tasarımcılık yapmaktadır. Yenicami Ağdelen Kulübü (YAK) Yönetim Kurulu Üyesidir. Gençlik Örgütü’nde İYK ve MYK görevlerinde bulunmuştur.

Cemal Mert
Cemal Mert
Üye

1966’da Limasol’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 1989’dan beri CTP’de, CTP Parti Meclisi, Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, CTP Sağlık Komitesi, CTP PM Denetleme Kurulu üyeliklerinde bulundu. DAÜ VYK üyeliği, Pediatri Kurumu ve Tabipler Odası Başkanlıkları görevlerinde bulundu. Yayımlanmış “Onuncu Köy”, “Yöneten Sol” ve “Solcu Efendi” isimli üç kitabı vardır. Orta düzeyde İngilizce bilimektedir.

Çiçek Göçkün Bayramoğlu

1987’de Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Essex Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları üzerine yüksek lisans yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Derviş Aygın

1977’de doğdu. YDÜ Turizm ve Hotel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Gençlik Örgütü’nde Genel Başkanlık dâhil birçok görevde bulundu. Parti MYK üyeliği ve Girne İYK üyeliği yaptı. Halen Parti Meclisi üyesi ve parti profesyonelidir. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Dilek Ceylanlı

1966’da İstanbul’da doğdu. 1988 – 2010 yılları arasında KTHY’de çeşitli kademelerde çalıştı. Daha sonra Özelleştirme yasası kapsamında kamuda görev yaptı. 2003 – 2010 yılları arasında Kadın Örgütünde çeşitli kademelerde görev aldı. Halen CTP Kadın Örgütü MYK üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Doğuş Derya

1978’de Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’den mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı, ardından Kıbrıs Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları bölümünde doktora eğitimini tamamladı. ÜTK başkanlığı ve KGP’nin kurucu üyeliğini yaptı. Türkiye’de çeşitli kadın örgütlerinde çalıştı, FEMA’da aktivist olarak çeşitli faaliyetlerde bulundu. Çeşitli üniversitelerde dersler verdi. Halen CTP milletvekilidir.

Emel Kişi
Emel Kişi
Üye

1961’de Lefkoşa’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi lisans ve Lefke Avrupa Üniversitesi AB Entegrasyon yüksek lisans mezunudur. Halen kendi özel işletmelerinde yönetici olarak çalışmaktadır. Partinin MYK dahil birçok kademelerinde görev yaptı. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Emel Ulaş
Emel Ulaş
Üye

1958’de Lefkoşa’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 2018’de Memurlar Kooperatifindeki müdürlük görevinden emekli oldu. 2018 - 2019 yıllarında Kıbrıs Türk Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyesi görevinde bulundu. 2002-2006 yılları arasında LTB Meclis Üyeliği görevini yaptı. CTP’de Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanlığı, Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Parti Meclisi üyeliği yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir.

Emine Kandaz

Ufkum Güzellik ve Kozmetik Okulu’ndan Estetisyen olarak mezun oldu. Dikmen Ocak Örgütü’nde çeşitli yönetim görevlerinde bulundu. Bir dönem Gençlik Örgütü MYK üyeliğinde bulundu. Halen Dikmen Gençlik Ocak Örgütü başkanı olarak görev yapmaktadır. Dikmen Belediyesi Sağlık biriminde 65 yaş üstü yaşlılara hizmet vermektedir.

Erdoğan Sorakın

1957’de Lefke’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. KTÖS’te yürütme kurulu üyeliği ve genel başkanlık yaptı. 2004-2009 döneminde eğitim bakanlığı müsteşarlığı görevinde bulundu. Halen parti Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fatoş Miralay

1979’da Lefkoşa’da doğdu. 2014-2018 yılları arsında Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi görevinde bulundu. 2017 yılında itibaren Parti Meclisi görevine devam etmektedir. Halen, Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Yrd.Doç.Dr. olarak bölüm başkanlığı görevi yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası sanat örgütleri ile eğitim kuruluşlarında bilimsel çalışmalar yapmakta ve sanat alanında sergilerini sürdürmektedir.

Fatoş Şençağ

1984’te Girne’de doğdu. DAÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. 3 yıl geçici öğretmenlik yaptıktan sonra 2010 yılından buyana kendi aile işletmelerinin direktörlüğünü üstlendi. Halen Parti Meclisi üyesidir.

Fazilet Özdenefe

1980’de doğdu. Chevening bursu ile İngiltere’de hukuk eğitimi aldı. 2001 yılında Warwick Üniversitesi’nden mezun oldu. Girne’de aile ofisinde avukat olarak çalıştı. Annan Planı Referandumu öncesinde kurulan komitelerde yer aldı. Sivil toplum örgütlerinde ve İki toplumlu projelerde çalıştı. CTP’nin bir çok kademesinde görev yaptı. Halen Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Girne Milletvekilidir.

Feriha Tel
Feriha Tel
Üye

1987’de Mağusa’da doğdu. İngiltere UEL’de Adli Bilimler okudu. Gençlik Örgütü ve Kadın Örgütü’nde çeşitli görevlerde bulundu. Parti Eğitim Merkezi (PEMER) Koordinatörüdür. Sivil Toplum Örgütleri’nde aktif olarak projelerde çalışmaktadır. Yeşil Barış Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Fide Kürşat

1981’de doğdu. Lisans ve yüksek lisansını DAÜ İletişim Fakültesi’nde tamamladı. CTP Gençlik Örgütü’nün çeşitli organlarında görev aldı. Halen Parti Meclisi üyesi ve Kadın Örgütü MYK üyesidir. İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk annesidir.

Fikri Toros

1962’de Lefkoşa’da doğdu. İngiltere’deki Salford Üniversitesi`nde İşletme tahsili yaptı. Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ve Barış Vakfı kurucuları arasındadır. Farklı dönemlerde Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclisi’nde görevler üstlendi ve 2014 yılında Ticaret Odası Başkanı oldu. 2018 Seçimlerinde CTP Girne Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

Filiz Besim

1965’de Ayyanni’de doğudu. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Halen Lefkoşa’da kendi kliniğinde Diş Hekimi- Çene Cerrahı olarak çalışmaktadır. 2004-2006 yılları arasında Kıbrıs Türk Diş Hekimleri Oda Başkanlığı’nı, 2013-2016 yılları arasında Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı’nı yaptı. 2018 Yılında Kurulan 4. Koalisyonda Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü. Bir çocuk annesidir.

Fırat Borak

1986’da Dipkarpaz’da doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun oldu. "Eğitim Yönetimi Denetimi ve Planlaması" üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir. Dipkarpaz Spor Kulübü’nde ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapmaktadır. CTP İskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesidir. İyi derecede İngilizce ve Kürtçe bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Gökhan Paşa

1986 da Lefkoşa’ da doğdu. Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ nden mezun oldu. CTP Akıncılar Ocak örgütü yönetiminde ve Akıncılar Akın Spor Kulübü yönetiminde görev almaktadır.

Haffe Işısal

1982’de Lefkoşa’da doğdu. Lefke Avrupa Üniversitesi Tarih Bölümü’nü ardından da Orta Öğretim Alanı Öğretmenliği Yüksek Lisansını tamamladı. Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Topluluğunda uzun yıllar folklör oynadı. KIB-TEK personeli olarak çalışmakta olup EL-SEN’de aktif olarak görev yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. İki çocuk annesidir.

Halil Uskuri

1995 yılında Güzelyurt’ta doğdu. İlköğrenimini Lefke Istiklal Ilkokulunda, orta öğrenimini Yakın Doğu Kolejinde tamamladı. University of Hull Pazarlama bölümünden mezun oldu. University of Cyprus’ta MBA programını tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesinde doktora öğrencisidir. Son iki dönemdir CTP Gençlik Örgütü MYK üyesidir. Aile şirketinde çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir

Hamit Caner

1964’te Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Kimya Dalında yüksek lisansını ardından ise doktorasını tamamladı. 2010’da Doçent Dr. unvanını kazandı. Halen Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Kıbrıs Türk ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve Kurucu Üyesi ve DAÜ-SEN Genel Sekreteri’dir. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Öztaş

1969’da Çamlıca’da doğdu. 1991 yılında Atatürk Öğretmen Akademisi’nden mezun oldu. 1993 yılında öğretmenlik mesleğine Nergisli İlkokulu’nda başladı. 1994 Yılında Boğaziçi İlkokulu’nda görev aldı ve aynı yıl içinde son tayin yeri olan Geçitkale İlkokulu’nda görevlendirildi. 2014 ve 2018 Yerel seçimlerinde CTP Adayı olarak Geçitkale Belediye Başkanlığını kazandı. Halen PM Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hüda Avşaroğlu

Koop – Süt emekçisi ve ayni zamanda Kooperatif Görevlileri Sendikası (KOOP – SEN) Yönetim Kurulu üyesidir. İletişim Fakültesi mezunudur. Eski futbol hakemidir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. CTP Gençlik Örgütü’nün her kademesinde görev aldı. Partimizin bir çok siyasi kampanyalarında aktif görev aldı. İngilizce bilmektedir.

Hülya Demirel Akbil

1957’de Gönyeli’de doğdu. Eğitimini DAÜ İngilizce Öğretmenliği ve Eğitim Bilimleri alanında master yaparak tamamladı. 1997-2018 yıllarında DAÜ’de öğretim görevlisi olarak çalışırken, DAÜ-SEN YK’nda çeşitli görevlerde bulundu. Halen, Gönyeli Belediyesi 2. dönem CTP Meclis Üyeliği, CTP PM üyeliği ve KÖ MYK Yerel Yönetimler Sekreteri görevini sürdürmektedir.

Hülya Devaşan

1959’da Taşkent’te doğdu. Ege Üniversitesi Fizik Matematik bölümünden mezun oldu. Eğitim Yönetimi Denetimi yüksek lisansı yaptı. Fizik- Matematik öğretmeni, Müdür Muavini ve Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2009’da Eğitim Bakanı Özel Kalem Müdürü görevi yaptı. Partide İlçe Kadın Örgütü Sekreterliği ve Kadın Meclis Üyeliği görevlerini yürüttü. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Hüseyin Erçal

1954’te Malya’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Öğrencilik yıllarından günümüze kadar birçok sivil toplum örgütü yönetimlerinde görevler yaptı. 1983 yılından günümüze kadar Güzelyurt/Lefke bölgesinde İç Hastalıkları uzmanı olarak çalışıyor. 2013-2018 yıllarında CTP’den Milletvekili olarak görev yaptı. Halen CTP PM üyesidir. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk sahibidir.

Hüseyin Gürşan

1963’te Akıncılar’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik ve Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında ÜTK’da başkanlık dahil pek çok görevde bulundu.1993 yılında adaya dönünce DAÜ ve YDÜ’de öğretim üyeliği yaptı. İki toplumlu çalışmalarda aktif görev aldı. Değişik dönemlerde birçok kez Parti Meclisi Üyeliği yaptı. BRT Müdürlüğü ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Hüseyin Manik

1979'da Ortaköy'de doğdu. İstanbul Üniversitesi'nden Veteriner Hekim olarak mezun oldu. Üniversite Temsilciler Konseyi'nde, başkanlık dahil çeşitli kademelerde görev aldı. Çeşitli ülkelerde klinik, hastane, üniversite, sivil toplum ve hayvan koruma kuruluşlarında görev aldıktan sonra 2009’da Mağusa'da Vetline Hayvan Hastanesi'ni kurdu. Mağusa Belediyesinde 2 dönemdir belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. Parti Meclisi üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir.

Hüseyin Özel

1959’da doğdu. 1976 Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi’ni ve Atatürk Öğretmen Akademisi’ni bitirdi. 1987-2004 yıllarında öğretmenlik yaptı. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler müdürlüğü, Başbakanlık Enformasyon Dairesi Müdürlüğü, TAK Yönetim Kurulu Üyeliği, Londra Temsilciliği Basın Yayın Enformasyon Ataşeliği ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlke Sabit Soyer

1979’da Mağusa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Mağusa’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ni bitirdi. Şu anda Gazimağusa Belediyesi’nde Sağlık Şube Amiri görevini yürütmektedir. CTP Gençlik Örgütü’nde, Gazimağusa İlçesi İYK yönetiminde ve Parti Meclisi’nde görev aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İpek Akın

1986’da Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini Girne Anafartalar Lisesi’nde tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 10 yıldır United Medya çatısı altında bulunan Kanal Sim’de çalışmaktadır. CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Yönetim Kurulu ve Merkez Yönetim Kurulu dahil parti organlarında aktif görev yaptı. İngilizce bilmektedir.

Meftüne Hocalı

1960’da Lefke’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefke’de tamamladı. Uzun yıllar bankacılık sektöründe şeflik, müdür muavinliği ve müdürlük yaptı. Halen Lefke Belediye Meclisi Üyesi ve CTP Lefke İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk annesidir.

Mehmet Çağlar

1959’da doğdu. İlkokulu Limasol, liseyi Güzelyurt, yükseköğrenimini ODTÜ’de tamamladı. 1977-2000 yıllarında yaşadığı Ankara’dan Kıbrıs’a dönüp DAÜ’de öğretim üyeliği ve DAÜ-SEN başkanlığı yaptı.2003-2018 yıllarında 4 dönem CTP Güzelyurt milletvekilliği ve AKPA Parlamenterliği, 2003’den günümüze CTP-PM üyeliği, 2009-2011 yıllarında CTP-MYK Eğitim Sekreterliği görevlerini yürüttü. Lefke Avrupa ve Final Üniversiteleri’nde öğretim üyesidir.

Muhittin Tolga Özsağlam

1974’te Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997’de mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda aldı. LAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2013 yılından itibaren CTP PM üyesidir. İngilizce, Rusça ve orta düzeyde Rumca bilmektedir.

Ongun Talat

1983 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2007 yılından beridir Lefkoşa Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı ve Parti Meclisi üyeliği dahil olmak üzere CTP’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Halen Girne İlçe Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Onur Olguner

1985’te Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ’de mimarlık okudu. Cardiff Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. İki dönem Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyeliği, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ortopedik Özürlüler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2013’te Lefkoşa Surlariçi’ni yayalaştıran komitenin başkanlığını yaptı. Olguner Mimarlık Ofisi’nde mimarlık yapmakta, üniversitede eğitim vermekte ve Yenidüzen’de köşe yazısı yazmaktadır.

Orcan Saygılı

1990’da Güzelyurt’ta doğdu. İngiltere’de University of Wolverhampton’da Business and Politics lisansı yaptı. Uzun yıllar halk dansları derneklerinde oyunculuk yaptı. Partimizin Güzelyurt Gençlik Örgütü Sekreteri, Gençlik Meclisi ve Gençlik Örgütü MYK’sında ARGE ve Üretim Sekreterliği’nde bulunmaktadır.

Osman Bican

1957’de Aşağı Binatlı’da doğdu. Binatlı Spor Kulübü’nde, sivil toplum örgütlerinde ve Güzelyurt Darts Birliği’nde yöneticilik yaptı. Ticaretle uğraşıyor. 2006 - 2014 yılları arasında Güzelyurt Belediyesi Meclis üyeliği görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası.

Ömer Naşit

1988’de Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. CTP Gençlik Örgütü Genel Sekreterliği de dahil partinin çeşitli kademelerde görev yaptı. Halen DEV-İŞ’e bağlı Devrimci Genel-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ömür Alibaba

1988'de Lefkoşa'da doğdu. Güney Kıbrıs Arte Müzik Akademisi'nde piyano ve kompozisyon, Avustralya Monash Üniversitesi’nde klasik piyano performans ve etnomüzikoloji bölümünde lisans eğitimleri aldı. Müzik Araştırma bölümünde, Kıbrıs kültürü ve müziği hakkında araştırma yaptı. 2018'de CTP Lefkosa Belediyesi meclis üyeliğine aday oldu. Kanser Hastalarına Yardım Derneği'nde çalışmakta ve özel piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Öykü Akcan

1992’de Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji ve Central Lancashire Üniversitesi’ni bitirdi. 2015’ten beri avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Çocukluktan beri içinde olduğu CTP’de Ortaköy Ocak yönetim kurulu üyeliği, CTP Gençlik Örgütü Dış İlişkiler Sekreteryası, CTP GENÇLİK Örgütü Lefkoşa İlçesi Yönetim kurulu başkanı ve LTB Meclis üyesidir.

Özgür Kaçmaz

1993’te Lefkoşa’da doğdu. 2016 yılında DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Şu an avukatlık mesleğini icra etmektedir. Mayıs 2019 itibariyle Lefke İlçesi Gençlik örgütü başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Reyhan Soyseven

1994’te Lefkoşa’da doğdu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Uzun yıllar aktif olarak halk dansları derneklerinde dansçı ve eğitmen olarak yer aldı. 2015 yılından itibaren Gençlik Örgütü’nün çeşitli organlarında aktif görevler almış olup son iki dönemdir CTP Gençlik Örgütü Merkez Yönetim Kurulu Sivil Toplum Örgütleri ile ilişkiler Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Salahi Şahiner

1980’de Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İstanbul’da yazılım mühendisi olarak çalıştı. Öğrenci Temsilcileri Konseyi’nde (ÖTK) görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif görevler üstlendi. Doğancı’da ikamet etmekte ve narenciye üretimiyle ilgilenmektedir. Halen CTP Parti Meclisi üyesi ve Lefke milletvekilidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Seda Efendi

1983’te Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Büro Yönetimi ve AÖF İşletme mezunudur. CTP Akdoğan Ocak Yönetim Kurulu üyeliği, CTP Mağusa Kadın Örgütü, İYK üyeliği için Kadın Meclisi üyeliklerinde bulundu. Halen PM Üyesidir. Bankacıdır.

Selada Şafak

1966’da Mehmetçik’te doğmuştur. 1986-2003 yıllarında Ticaret Bankası Mehmetçik şubesinde, 2004-2016 yıllarında Kıbrıs Vakıflar Bankası’nın farklı şubelerinde müdürlük görevine devam etmiştir. Pek çok sivil toplum kuruluşu ve yardım kuruluşlarında kurucu üyelik ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. CTP’de örgüt başkanlığı yapmış, kadın kollarında çalışmıştır. DAÜ’de Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü’nde lisans eğitimi almaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Serkan Soyalan

1983’te Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini Lefkoşa’da tamamlamasının ardından YDÜ Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam etti. Genç yaşlarında girdiği basın sektörünü kendisine meslek edinen Soyalan, Kanal Sim’de çalışmaktadır. Kültür ve sanat alanında da çalışmalar yürüten Soyalan’ın farklı alanlarda yazılan ve yayımlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. Soyalan, CTP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesidir.

Sevilay Küçüksu

1977’de Gazimağusa’da doğdu. DAÜ İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Universite Michel de Montaigne, Bordeaux’da European Studies and Linguistic üzerine yüksek lisans yaptı. İTÜ Yabancı Diller Okulu’nda İngilizce öğretmenliği yaptı. Şu anda DAÜ Yabancı Diller Okulu’nda İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Üniversite eğitimi süresince iki toplumlu barış derneklerinde çalıştı. CTP’de çeşitli görevlerde bulundu. Halen doğa, çevre ve sokaktaki dostlarımız için çalışmaktadır.

Sıla Usar İncirli

1972’de Lefkoşa’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Nöroloji uzmanlığını tamamladı. 2002–2018 yıllarında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2015–2018 yıllarında Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası başkanlığı yaptı. 2018’de Lefkoşa milletvekili seçildi. Halen Kadın Örgütü Genel Başkanı olarak görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Simge Okburan

1986’da Mağusa'da doğdu. Ortaöğretimini Mağusa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisansını, Sussex Üniversitesi'nde Avrupa Çalışmaları yüksek lisansını tamamladı. Gençlik Örgütü ve Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulları’nda çeşitli görevlerde bulundu. Halen Kadın Örgütü Dış İlişkiler Sekreterliği, Parti Meclisi ve Kadın Meclisi’ndeki görevlerine devam etmektedir.

Teberrüken Uluçay

1966’da Mağusa’da doğdu. Namık Kemal Lisesi’ni ve Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. DAÜ’de İşletme yüksek lisansı, Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü’nde doktora yaptı. GİAD Asbaşkanlığı ve Mağusa Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. Halen milletvekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı’dır. CTP PM ve MYK Üyesidir. İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tülin Murat

1959’da Kırıkkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Meslek yaşamı boyunca KTOEÖS’te yöneticilik dahil çeşitli görevlerde bulundu. Yurtsever Kadınlar Birliği ve çeşitli okul-aile birliklerinde çalıştı. Halen CTP Kadın Örgütü Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Ulaş Erzen

1989 yılında Lefkoşa’da doğdu. Balıkesir’de yaşamaktadır. Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünden mezun oldu. 2013-2014 yılında CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nde yönetici olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren CTP Balıkesir Ocak Örgütü Başkanlığı’nı yürütmektedir. 2018 Yerel Seçimleri’nde Değirmenlik Belediyesi Meclis Üyesi seçilmiştir. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda çalışmaktadır.

Ülkü Taşseven

1986’da Lefkoşa’da doğdu. Brüksel ve Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği’nde görev yaptı. 2014’te LTB meclis üyeliğine seçildi. LTB Dış İlişkiler ve Çocuk Hakları komitelerine başkanlık etti. Dörtlü Koalisyon Hükümeti döneminde Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin kuzeyde yürüttüğü “Kıbrıs’ta Sığınmayı Güçlendirme Projesi”nde koordinatörlük yaptı. İki dönem PM’de görev aldı.

Ürün Solyalı

1983’te doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. “Kıbrıs’ta Mülkiyet Denklemi” tez çalışması ile master yaptı. “Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşım” hakkında eğitici unvanı ve “İdarede Şeffaflık ve Hesap verilebilirlik” üzerine eğitim aldı. CTP’de, Gençlik Örgütü’nün Genel Başkanlığı dahil çeşitli kademelerinde çalıştı. Avukat’tır. İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk babası.

Yalçın Kömürcügil

1970’te Kilitkaya’da doğdu. İlköğretimini Kilitkaya İlkokulu’nda tamamladı. Orta ve lise eğitimine Dr. Fazıl Küçük Meslek Lisesi’nde devam etti. 1992 yılında askerden terhis oldu ve aynı yıl, Kooperatif Harup Fabrikası’nda işe başladı. 2008 yılından itibaren bölüm şefi olarak çalışmaya devam etmektedir. Halen KOOP-SEN yönetim kurulu üyesidir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Zekiye Gece

1985 yılında Mağusa’da doğdu. Üniversiteye kadar İskele’de okudu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. Orta derecede İngilizce bilmektedir. 2014 yılında Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden Meclis Üyesi olarak İskele Belediyesi’nde görev aldı. İskele Kadınlar Derneği’nin kurucu üyelerinden olup, bir yıldan beri dernek başkanlığı yapmaktadır.

Zeliş Sipahi

Köşklüçiftlik / Lefkoşa'da doğdu. Üniversite mezunudur. CTP Kadın Örgütü'nde aktif olarak görev almaktadır. Kıbrıs İki Dillilik Derneği'nde üyedir. Akdeniz Spor Birliği yönetiminde görev almaktadır. KKTC Futbol Tenisi Federasyonu'nda hakemliği vardır. Akdeniz Spor Birliği futbol takımında oynamıştır. Diğer spor dallarında sertifikaları vardır. Bazı sivil toplum örgütlerinde de görev almaktadır. Belediye çalışanıdır.

Zühre Civa

1949’da Lefkoşa doğdu. İzmir Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünü bitirdi. Şht. Turgut Ortaokulu’nda öğretmenlik yaptı. Güzelyurt Yurtsever Kadınlar Birliği başkanlığı yaptı, Barış ve Federal Çözüm Hareketi’nde çalıştı. Güzelyurt Belediye Meclis Üyeliği yaptım. CTP Güzelyurt Kadın Örgütü başkanlığı görevinde bulundu. Güzelyurt İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.