Parti Meclisi

Tufan Erhürman
Tufan Erhürman
Genel Başkan

1970’te Lefkoşa’da doğdu. 1988’de Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992’de mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu yıllar arasında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’de de Hukuk...

  • Web
Ahmet Latif

1978’de Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’ne devam etti. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nda sekreterlik, Radyo Mayıs’ın direktörlük görevini yürüttü. 2010 Yerel Seçimlerinde CTP Akdoğan Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. 2014 Yerel Seçimlerinden itibaren Akdoğan Belediye Başkanlığı görevi sürdürüyor. İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Alev Şensoy

1970 yılında Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ’de İngilizce Öğretmenliği, Yakın Doğu Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldı. Çalışma hayatına İstanbul’da uluslararası birçok firmaya Halkla İlişkiler Danışmanlığı yaparak başladı. Kıbrıs’a kesin dönüş yaptıktan sonra kendi reklam ajansını kurdu. Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir.

Ali Karavezirler

1966’da Cihangir’de doğdu. Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevini yaptı. Cihangir Gençlik Spor Kulübü’nde 10 yıl başkanlık yaptı. 2010 - 2017 yılları arasında KTFF Asbaşkanlık görevini yürüttü. 1989 yılından beridir Elektrik Müteahhiti olarak çalışmaktadır. Haziran 2015’ten beri MYK’da Mali Sekreter olarak görev yapmaktadır. Haziran 2018 Yerel Seçimlerinde Değirmenlik Belediye Başkanlığı kazanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Alpay Çelebi

1962 yılında Baf’ta doğdu. Yüksek Öğrenimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamladı.İlk görevini Tan ltd.’de Satış Müdür Muavini olarak yapmıştır.1990 yılında Gelir ve Vergi Dairesi’nde Göreve başlamıştır.Gelir ve Vergi Dairesi Müdür Muavinliği yaparken Ticaret Dairesi Müdürlüğüne atanmıştır.Cypfruvex Ltd yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Rumca bilmektedir.

Armağan Candan

1975’te doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. ÜTK Başkanlığı yaptı. İngiltere’de Uluslararası İlişkiler masteri yaptı. Türkiye’de ve Almanya’da AB Uzmanı olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı’nda AB Danışmanlığı, Gönyeli Belediyesi’nde Dış İlişkiler ve AB Proje Koordinatörlüğü yaptı. Meclis’i Avrupa Parlamentosu’nda temsil etti. Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcılığı yaptı. AKPA üyesidir. Güzelyurt milletvekilidir. İngilizce biliyor.

Asım Akansoy

1967’deMağusa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Gazimağusa Belediyesi’nde Kültür Sanat Sorumlusu olarak çalıştı. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu üyelikleri, CTP Genel Sekreteri ve İçişleri ve Çalışma Bakanı olarak görev yaptı. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

Aslı Murat

1985 yılında Tekirdağ’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku Bölümü’nde master yaptı. İnsan Hakları Platformu ve Kuir Kıbrıs Dernekleri’ne hukuki danışmanlık vermektedir. Kıbrıs Türk Barolar Birliği Genel Sekreterliği ve İnsan Hakları Komitesi Başkanlığı’nı yürütmektedir. CTP Kadın Örgütü Yerel Yönetimler ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Avukattır.

Aziz Kaya
Aziz Kaya
Üye

1959’da Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’ni tamamladı. Lefke Türk Spor Kulübü ve birçok sivil toplum örgütünde uzun yıllar yönetici olarak çalıştı. 2014 yılında seçildiği Lefke Belediye Başkanlığı’na 2 dönemdir devam etmektedir. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Behçet Öznacar

1968’de doğdu. 1990’da Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. İşletme yüksek lisansının ardından, doktorasını tamamladı ve 2017’de doçent oldu. Kurmay albay rütbesinden emekli oldu. Halen Eğitim Fakültesi’nde Temel Eğitim Bölüm Başkanı ve Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı’dır. 4lü hükümet döneminde Başbakan Danışmanlığı görevini yürüttü. Risk yönetimi, kaos yönetimi, güvenlik ve stratejik planlama alanlarında çalışmalar yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce biliyor.

Bengiz Eroğlu

1971’de Lefkoşa’da doğdu. Ankara Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli muhasebe bürolarında çalıştıktan sonra 28 sene farklı sektörlerde muhasebe müdürlüğü yaptı. Halen bir otelin muhasebe müdürlüğünü yapmaktadır. CTP Ortaköy Ocak Örgütü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Şu an CTP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Bilen Sayılı Bozkırlı

1980 yılında Mağusa’da doğdu. DAÜ’de Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. KIBES Yönetim Kurulu’nda görev yaptı. 2009 yılından beridir kendi işyerinde çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Birol Karaman

1984, Girne doğumludur. Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği mezunudur. 2017 yılında mühendislik alanında doktora programını tamamlamıştır. 2014-2018 yılları arasında KTMMOB Yerbilim Mühendisleri Odası’nın başkanlığını üstlenmiştir. Gençlik Örgütü’nden başlayarak, çeşitli dönemlerde Parti Meclisi üyeliği ve Girne İYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Özel sektörde yöneticilik yapmakta olup, aynı zamanda serbest mühendislik hizmetleri vermektedir.

Burhan Eraslan

1956 yılında Yeşilyurt’ta doğdu. Lefkoşa Türk Maarif Koleji ve Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim aldı. Gazetecilik yüksek lisansı yaptı. Yenidüzen Gazetesi’ne yıllarca emek verdi. DGD Genel Başkanı, AKÖK Başkanı ve KÖGEF Genel Başkan Vekili, CTP Güzelyurt İlçe Başkanı ve Parti Meclisi üyesi olarak görevler üstlendi. Halen Demokrasi Şehitlerini Yaşatma Derneği Başkanı ve CTP Lefke İlçesi Sekreteri’dir.

Çağkan Kabataş

1994 yılında Köşklüçiftlik’te doğdu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. İletişim ve Medya Çalışmaları alanında yüksek lisans yaptı. Halen Lefke Avrupa Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri alanında doktora yapmaktadır. Gençlik Örgütü İYK ve MYK üyelikleri yaptı. Şu an aktif olarak Yenicami Ağdelen Kulübü (YAK) Yönetim Kurulu üyeliği ve CTP Parti Meclisi ve Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Cemal Mert
Cemal Mert
Üye

1966’da Limasol’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 1989’dan beri CTP’de, Parti Meclisi, Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Sağlık Komitesi, Denetleme Kurulu üyeliklerinde bulundu. DAÜ VYK üyeliği, Pediatri Kurumu ve Tabipler Odası Başkanlıkları görevlerinde bulundu. Yayımlanmış “Onuncu Köy”, “Yöneten Sol” ve “Solcu Efendi” isimli üç kitabı vardır. Orta düzeyde İngilizce bilimektedir.

Cemil Sarıçizmeli

1972 yılında Baf’ta doğdu. İlköğrenimini Kıbrıs’ta tamamladı. Ortaöğrenimini İngiltere’de tamamladıktan sonra Kıbrıs’a döndü. 1994 yılında DAÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden şeref derecesiyle mezun oldu. Sarıçizmeli, uluslararası dil sertifikasyonu kuruluşlarının Türkiye denetmenliğini yaptı. Yayımlanmış bir kitabı vardır. 2014’te seçildiği Mehmetçik Belediye Başkanlığı’na devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Cenk Paşa
Cenk Paşa
Üye

1984’te Lefkoşa’da doğdu. CTP Lefkoşa İlçesi’nde Örgütlenme ve İlçe Sekreteri olarak görev yaptı. Lisans eğitimini DAÜ Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde tamamladı. CTP Gençlik Örgütü’nde yöneticilik yaptı. Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı yaptı. Halen Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerine doktora yapıyor. GAÜ ve KAÜ’de akademik ve idari görevlerde bulundu. Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi Genel Sekreter Vekili olarak görev yapmaktadır.

Ceyhun Birinci

1961 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında tıp doktoru unvanını kazandı. 1990 yılında İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 2018’de başladığı Girne Akçiçek Hastanesi Başhekimliği’nden 2021’de emekli oldu. Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Halen Ziya Rızkı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yürütüyor. 2022 erken Genel Seçimi’nde Girne İlçesi’nden milletvekili olarak Meclis’e girdi. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derece İngilizce biliyor.

Çiçek Göçkün

1987 yılında Girne’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans, Essex Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Swansea Universitesi’nde Uluslararası Ceza Hukuku alanında doktora çalışmalarına devam etmekte ve özel bir üniversitede Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. 4lü hükümet döneminde ABKM Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Derviş Aygın

1977 yılında doğdu. YDÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’ nden mezun oldu. Gençlik Örgütü’nde Genel Başkanlık dahil birçok görevde bulundu. Parti MYK üyeliği ve Girne İYK üyeliği yaptı. Halen Parti Meclisi üyesi ve Girne İlçe Sekreterliği görevlerini yürütmektedir. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Devrim Barçın

1982 yılında Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Lefke Avrupa Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Kıbrıslı Gençlik Platformu’nun kuruluşunda yer aldı ve başkanlık yaptı. KTAMS’ta Genel Sekreterlik görevi yaptı. Lefkoşa milletvekilidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Doğukan Akdeniz

1993 yılında Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık alanında lisans eğitiminden sonra Belçika’da Universite Libre de Bruxelles’de Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Şu an Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmaktadır. Daha önce Gençlik Örgütü’nde ilçe yönetim, merkez yönetim kurullarında görevler aldı ve en son Genel Başkanlık görevini de üstlendi.

Dudu Kılınç Cumaoğulları

1966 yılında Baf’ta doğdu. 18 yıl çeşitli okullarda ilkokul öğretmenliği görevi yaptıktan sonra Eğitim Bakanlığı’nda Eğitim Denetmeni olarak görev aldı. CTP Gençlik Örgütü’nde görev almıştır. 1986-1990 ÜTK Yürütme Kurulu üyeliği ve 1990-1994 KTÖS Yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1992 Mağusa Kültür Derneği Kurucu üyesidir ve halen Başkan olarak görev yapmaktadır. Bir çocuk annesidir.

Erdoğan Garip

1991 yılında Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji sonrasında İngiltere’nin Hull Üniversitesi’nden İşletme Yönetimi alanından mezun oldu. 2006 yılından itibaren aktif olarak seçim çalışmalarında yer alırken, bir dönem de CTP GÖ Lefkoşa İYK Eğitim Sekreteri olarak görev yaptı. Dışilişkiler, Propaganda ve Yerel Yönetimler komitelerinde de farklı dönemlerde görev aldı. Halen CTP GÖ Disiplin Kurulu üyesidir. Yenicami Ağdelen Spor Kulübü teknik kadrosunda görev yapmaktadır. Çok uluslu bir şirkette muhasebecilik yapıyor.

Erdoğan Sorakın

1957 yılında Lefke’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. KTÖS’te Yürütme Kurulu üyeliği ve Genel Başkanlık yaptı. 2004-2009 döneminde Eğitim Bakanlığı müsteşarlığı görevinde bulundu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Erkut Şahali

1973 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. Halkla İlişkiler Uzmanı’dır. Manchester Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimi aldı. ÜTK’da YK Üyeliği ve Genel Sekreterlik yaptı. CTP Gençlik Örgütü’nün 3. Genel Başkan’ıdır. MYK üyeliği ve Mağusa İlçe Başkanlığı yaptı. İki kez Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı yaptı. Halen Mağusa milletvekili ve Meclis Grup Başkan Vekili’dir. İngilizce ve Fransızca biliyor. Bir çocuk babasıdır. Evlidir.

Fatma Şençağ

1984 yılında Girne’de doğdu. DAÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. 3 yıl geçici öğretmenlik yaptıktan sonra 2010’dan bu yana kendi aile işletmelerinin direktörlüğünü üstlendi.

Fazilet Özdenefe

1980 yılında doğdu. Chevening bursuyla İngiltere’de hukuk eğitimi aldı. 2001’de Warwick Üniversitesi’nden mezun oldu. Girne’de aile ofisinde avukat olarak çalıştı. Annan Planı Referandumu öncesinde kurulan komitelerde yer aldı. Sivil toplum örgütlerinde ve iki toplumlu projelerde çalıştı. CTP’nin birçok kademesinde görev yaptı. Halen Girne milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı’dır.

Feriha Tel
Feriha Tel
Üye

1987 yılında Mağusa’da doğdu. İngiltere’de Adli Bilimler, Kıbrıs’ta Hukuk okudu. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nda çalışmaktadır. Yeşil Barış Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kültürel miras teknik komitesi genç kültür elçisidir. İki toplumlu ağaçlandırma projesi yürütmektedir ve eko turizm, kültürel miras ve çevre bilimi üzerine eğitimler almıştır. MYK, Gençlik Örgütü ve Kadın Örgütü’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2016 yılından itibaren Parti Meclisi üyesidir. Bir çocuk annesidir.

Fide Kürşat

1981’de Mağusa’da doğdu. DAÜ İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2005’te Yüksek Lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi Tarım Önlisans ve Adalet Önlisans programlarından mezun oldu. 2007 yılından itibaren SÜTEK’te Pazarlama Bölüm Sorumluluğu, Mali ve İdari Şube Amirliği görevlerini yürüttü. Tarım Bakanlığı Basın Danışmanlığı görevinde bulundu. SÜTEK Genel Müdürlüğü yaptı. CTP Gençlik Örgütü İskele İlçe Başkanlığı dahil birçok kademede görev aldı. İskele milletvekilidir.

Fikri Toros

1962’de Lefkoşa’da doğdu. İngiltere’deki Salford Üniversitesi`nde İşletme tahsili yaptı. Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ve Barış Vakfı kurucuları arasındadır. Farklı dönemlerde Kıbrıs Türk Ticaret Odası Meclisi’nde görevler üstlendi ve 2014 yılında Ticaret Odası Başkanı oldu. 2018 Seçimlerinde CTP Girne Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk babasıdır.

Filiz Besim

1965 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Ağız, Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi ihtisasını tamamladı. Balkan Diş Hekimleri Kuzey Kıbrıs Temsilciliği görevi, Kıbrıs Türk Diş Hekimleri Oda Başkanlığı, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanlığı yaptı. İkisi ortak olmak üzere toplam altı kitabı var. Lefkoşa milletvekilidir. Bir çocuk annesidir.

Gaye Astan Çoban

1978 yılında Mağusa’da doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Birçok seminer ve çalıştaya katıldı. 2013’ten beridir CTP Kadın Örgütü Mağusa İlçe Yönetimi Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Mağusa Kadın Merkezi Derneği’nin kurucu üyesidir. Birçok projede gönüllü avukat olarak görev aldı. Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği Kurucu üyesi ve Dernek Genel Sekreteri olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk annesidir. İngilizce biliyor.

Gökhan Paşa

1986’da Lefkoşa’da doğdu. 2007 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. 2009 yılından itibaren Akıncılar Belediyesi’nde memur olarak çalışmaktadır. DEV- İŞ’e bağlı Devrimci Genel - İş Sendikası denetim kurulunda, CTP Akıncılar Ocak Örgütü’nde ve Akıncılar Akın Spor Kulübü yönetim kurulunda görev almaktadır. 2019 yılından itibaren CTP Parti Meclisi üyesidir.

Gülden Karakaya

1976 yılında Mağusa’da doğdu. DAÜ İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar Sim Radyo’da program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. LTB’de mimar olarak çalışmaktadır. KTMMOB 46. Dönem Yönetim Kurulu’nda Sayman olarak görev aldı. CTP’de Mağusa Gençlik Kolları başkanlığı, Gençlik Örgütü ilk kadın Genel Sekreterliği, PM üyeliği, MYK’da Mali Sekreterlik gibi birçok organda görev aldı. Halen Kadın Örgütü Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir. Bir çocuk annesidir.

Haffe Işısal

1982 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Lefkoşa’da tamamladı. Tarih Bölümü ve Öğretmenliği Yüksek Lisansı yaptı. 2015 yılından beri KIBTEK’te çalışmaktadır. EL-SEN’de Dış İlişkiler Sekreterliği yaptı. İki çocuk annesidir.

Halil Uskuri

1995 yılında Güzelyurt’ta doğdu. İlköğrenimini Lefke Istiklal Ilkokulunda, orta öğrenimini Yakın Doğu Kolejinde tamamladı. University of Hull Pazarlama bölümünden mezun oldu. University of Cyprus’ta MBA programını tamamladı. Lefke Avrupa Üniversitesinde doktora öğrencisidir. Son iki dönemdir CTP Gençlik Örgütü MYK üyesidir. Aile şirketinde çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir

Hamit Caner

1964 yılında Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Kimya dalında yüksek lisansını, ardından ise doktorasını tamamladı. 2010’da Doç. Dr. unvanını kazandı. Halen Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı’dır. Kıbrıs Türk ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve kurucu üyesi ve DAÜ-SEN Genel Sekreteri’dir. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Hasan Öztaş

1969 yılında Çamlıca’da doğdu. 1991’de Atatürk Öğretmen Akademisi’ni bitirdi. 1993’te Nergisli İlkokulu’nda öğretmenlik mesleğine başladı. 1994’te Boğaziçi İlkokulu’nda görev aldı ve aynı yıl içinde son tayin yeri olan Geçitkale İlkokulu’nda göreve başladı. 2014 ve 2018 yerel seçimlerinde Geçitkale Belediye Başkanı seçildi. Halen PM üyesidir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Haşim Kiracıoğlu

1981 yılında Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde yüksek öğrenimini tamamladı. E-Devlet Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. Cumhurbaşkanlığı’nda Bilgi İşlem Amiri olarak çalıştı. Halen Değirmenlik Belediyesi İdari İşler Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Parti Meclisi Üyeliği, Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı dahil birçok parti görevlerinde bulundu. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasret Destebanoğlu

1994 yılında Mağusa’da doğdu. 2017’de Yeditepe Üniversite Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 4 sene boyunca özel sektörde çalıştı ve halen serbest olarak mesleğine devam etmektedir. Şu anda, DAÜ Mimarlık Bölümü’nde hem asistan olarak çalışıyor hem de mimarlık teorisi üzerine yüksek lisans yapıyor. CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi Sekreterliği, Mağusa İlçesi İYK üyeliği, Gençlik Meclisi üyeliği bulunmaktadır.

Hazar Vahip

1989 yılında Lefkoşa’da doğdu. 2011’de University of Southampton İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İki Toplumlu Kültürel Miras Teknik Komitesi ve UNDP’nin tarihi eserleri koruma ve restorasyon projelerinde çalışmaktadır. 2019-2022 yılları arasında CTP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu’nda görev yaptı. Halen CTP Küçük Kaymaklı Ocak Örgütü Başkanlığı’nı yürütmektedir. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hüda Avşaroğlu

Koop–Süt emekçisi ve aynı zamanda Kooperatif Görevlileri Sendikası (KOOP–SEN) Yönetim Kurulu Üyesidir. İletişim Fakültesi mezunudur. Futbol eski hakemidir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. CTP Gençlik Örgütü’nün her kademesinde ve partinin birçok siyasi kampanyasında aktif görev aldı. İngilizce bilmektedir.

Hülya Demirel Akbil

1957 yılında Gönyeli’de doğdu. Eğitimini DAÜ İngilizce Öğretmenliği ve Eğitim Bilimleri alanında master yaparak tamamladı. 1997- 2018’de DAÜ’de öğretim görevlisi olarak çalışırken, DAÜ-SEN Yönetim Kurulu’nda çeşitli görevlerde bulundu. CTP Kadın Örgütü MYK Yerel Yönetimler Sekreterliği yaptı. SİM TV’de Sporda Kadın program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. Halen Gönyeli Belediyesi 2. dönem Meclis Üyeliğini sürdürmektedir.

Hülya Devaşan

1959 yılında Taşkent’te doğdu. Ege Üniversitesi Fizik Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim Yönetimi Denetimi yüksek lisansı yaptı. Fizik-Matematik öğretmeni, Müdür Muavini ve Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2009’da Eğitim Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevi yaptı. Partide İlçe Kadın Örgütü Sekreterliği ve Kadın Meclis üyeliği görevlerini yürüttü. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Huri Akansoy

1977 yılında Girne’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Girne’de tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. Halk dansları ekiplerinde oyuncu, eğitmen ve yönetici olarak çalıştı. Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü, Girne İlçe Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi’nde görev yaptı. 2019 yılından itibaren Sibela Organik Çiftlik’te organik tarımla uğraşmaktadır.

Hüseyin Gürşan

1963 yılında Akıncılar’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik ve Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında ÜTK’da başkanlık dahil pek çok görevde bulundu. DAÜ ve YDÜ’de öğretim üyeliği yaptı. İki toplumlu çalışmalarda aktif görev aldı. Değişik dönemlerde PM üyeliği yaptı. BRT Müdürlüğü ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Hüseyin Özel

1959 yılında doğdu. Türk Maarif Koleji, Hacettepe Üniversitesi ve Atatürk Öğretmen Akademisi’ni bitirdi. 1987-2004 yıllarında öğretmenlik yaptı. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Başbakanlık Enformasyon Dairesi Müdürlüğü, TAK Yönetim Kurulu üyeliği, Londra Temsilciliği Basın Yayın Enformasyon Ataşeliği ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Halen Parti Meclisi üyeliği ve MYK Basın Yayın Propaganda Sekreterliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İzlem Nizam

Lefke Avrupa Üniversitesi, Ziraat Fakültesi mezunudur. 2015-2017 yılları arasında Gönyeli Belediyesi park bahçeler yeni kent sorumlusu olarak görev üstlenmiştir. Living Green Landscape & Garden isimli işletmenin direktörü olarak çevre düzenlemeleri ve ziraat üzerine özel sektörde hizmet vermektedir. İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. Birçok sivil toplum örgütünde görevler üstlenmektedir. CTP Kadın Meclisi’nde görev yapmaktadır.

Mahmut Kanber

1970’te Malatya’da doğdu. 1988’de İstanbul’da meslek okulundan mezun oldu. 2000’den günümüze K.T. Kuaförler Birliği’nde çeşitli görevlerde bulundu ve birliğin başkanlığını yaptı. 2012’de KTEZO Yardımlaşma ve Teminat Kooperatifi’nin Kurucu Üyesi olarak görev aldı; 2016’ya kadar da kooperatifin yönetim kurulu üyeliğini yaptı. Aynı tarihlerde Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın çeşitli kademelerinde görev aldı. Hala KTEZO Başkanlar Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Meftüne Hocalı

1960 yılında Lefke’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefke’de tamamladı. Uzun yıllar bankacılık sektöründe şeflik, müdür muavinliği ve müdürlük yaptı. Halen Lefke Belediye Meclisi Üyesi ve CTP Lefke İlçesi Yönetim Kurulu üyesi ve Parti Meclisi üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İki çocuk annesidir.

Mehmet Çağlar

1959 yılında doğdu. İlkokulu Limasol, liseyi Güzelyurt, yükseköğrenimini ODTÜ’de tamamladı. ODTÜ’deki öğrencilik yıllarında öğrenci temsilciliği görevlerinde bulundu. 1977-2000 yıllarında yaşadığı Ankara’dan dönüp DAÜ’de öğretim üyeliği ve DAÜ-SEN başkanlığı yaptı. 2003-2018 yıllarında 4 dönem Güzelyurt milletvekilliği ve AKPA Parlamenterliği, 2003’ten beri PM üyeliği, YDÜ Öğretim Üyeliği, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı, 2009-2011 yıllarında CTP MYK Eğitim Sekreterliği yaptı. Halen LAÜ’de öğretim üyesidir.

Mehmet Ceylanlı

1959 yılında Büyükkonuk’ta doğdu. Elektrik mühendisidir. Telekomünikasyon Dairesi’nde çalışırken TEL-SEN Başkanlığı yaptı. 2003-2009 arası iki dönem CTP Milletvekilliği yaptı. Sonrasında Parti Meclisi üyeliği ve Lefkosa İlçe Başkanlığı’nı vekaleten yürüttü. CTP’yi temsilen BTHK Üyeliği yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Mehmet Kale Kişi

1984 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lisans eğitimini DAÜ Hukuk Fakültesi’nde yaptıktan sonra yüksek lisansını Essex Üniversitesi’nde AB Hukuku üzerine yaptı. CTP Gençlik Örgütü’nde çeşitli yöneticilik görevlerinin ardından 6 yıl CTP Girne İlçe Sekreterliği akabinde 6 yıl boyunca CTP Girne İlçe Başkanlığı görevlerini yaptı. Halen özel sektörde yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Muhittin Tolga Özsağlam

1974 yılında Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997’de mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda aldı. LAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesidir. 2013’ten beri PM üyesidir. İngilizce, Rusça ve orta düzeyde Yunanca bilmektedir. MYK Yerel Yönetimler Sekreteri olarak görevine devam etmektedir.

Osman Bican

1957 yılında Aşağı Binatlı’da doğdu. Binatlı Spor Kulübü’nde, sivil toplum örgütlerinde ve Güzelyurt Darts Birliği’nde yöneticilik yaptı. Ticaretle uğraşıyor. 2006-2014 yıllarında Güzelyurt Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Öykü Akcan

1992 yılında Lefkoşa’da doğdu. Türk Maarif Koleji’nde lise eğitimini tamamladı. Ardından, İngiltere’de Central Lancashire Üniversitesi’nde hukuk fakültesine girdi ve iyi bir dereceyle mezun oldu. Şu an faal olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir. Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyesi ve CTP Parti Meclisi üyesidir. CTP GÖ Lefkoşa İlçe Başkanlığı ve sair görevlerde yer aldı.

Reyhan Soyseven

1994 yılında Lefkoşa’da doğdu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Şu an özel bir şirketin regülasyon bölümünde çalışmaktadır. Uzun yıllar aktif olarak halk dansları derneklerinde dansçı ve eğitmen olarak yer aldı. 2015 yılından itibaren Gençlik Örgütü’nün çeşitli organlarında aktif görevler almıştır. Parti Meclisi, Gençlik Örgütü Disiplin Kurulu ve Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesidir.

Salahi Şahiner

1980 yılında Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul’da yazılım mühendisi olarak çalıştı. Öğrenci Temsilcileri Konseyi’nde (ÖTK) görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif görevler üstlendi. Doğancı’da ikamet etmekte ve narenciye üretimiyle ilgilenmektedir. Halen Parti Meclisi üyesi ve Lefke milletvekilidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Serkan Soyalan

1983 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini Lefkoşa’da tamamladı. YDÜ Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Genç yaşlarında basın sektörüne girdi. Halen Kanal Sim’de çalışmaktadır. Kültür ve sanat alanında da çalışmalar yürütmektedir. Farklı alanlarda yazılan ve yayımlanmış 5 kitabı bulunmaktadır.

Şifa Çolakoğlu

1972’de İngiltere’de doğdu. Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. 1994-2013 arasında öğretmenlik yaptı. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali Komitesi’nde 20 yıl, ÖYAK Yönetim Kurulu’nda 9 yıl yöneticilik yaptı. Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun kurucu üyesidir. Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Mağusa Kaymakamlığı, Gençlik Dairesi Müdürlüğü yaptı. Mağusa milletvekilidir. İki çocuk annesidir. İngilizce biliyor.

Sıla Usar İncirli

1972 yılında Lefkoşa’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nöroloji uzmanlığını tamamladı. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalıştı. 2015-18 yıllarında Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası Başkanlığı görevini sürdürdü. CTP Kadın Örgütü Genel Başkanlığı yaptı. Halen Lefkoşa milletvekili, Meclis Grup Başkanvekili, PM üyesi ve Naci Talat Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Simge Okburan

1986 yılında Mağusa’da doğdu. Ortaöğrenimini Mağusa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. DAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisansını, Sussex Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları yüksek lisansını tamamladı. Gençlik Örgütü ve Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulları’nda çeşitli görevlerde bulundu. Halen Kadın Örgütü Dış İlişkiler Sekreterliği, PM ve Kadın Meclisi’ndeki görevlerine devam etmektedir.

Suzan Kısaoğlu

1994 yılında Güzelyurt’ta doğdu. Lisans derecesini ODTÜ’de (Kıbrıs) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında tamamlayarak, İsveç Uppsala Üniversitesi’nde Barış ve Çatışma Araştırmaları alanında Yüksek Lisans derecesi elde etmiştir. KTAMS’ta Dış İlişkiler Sorumlusu ve Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. CTP Gençlik Örgütü İYK, Gençlik Meclisi, Güzelyurt İYK ve Parti Meclisi’nde görev almıştır. Halen Gençlik Örgütü MYK’da görevine devam etmektedir

Teberrüken Uluçay

1966 yılında Mağusa’da doğdu. Namık Kemal Lisesi’ni ve Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. DAÜ’de İşletme yüksek lisansı, Marmara Üniversitesi AB Enstitüsü’nde doktora yaptı. GİAD Asbaşkanlığı ve Mağusa Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. İçişleri Bakanlığı ve Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı yaptı. Halen milletvekilidir. PM üyesidir. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tekin Söylemez

1965 yılında Dersim Tunceli’de doğdu. İstanbul Havayolları’nda trafik memuru ve müdür yardımcısı olarak çalıştı. Polis örgütünde görev yaptı, polis çavuşuyken istifa etti. 2006 yılında YDÜ hukuk fakültesini bitirdi ve 2008’den beri kendi ofisinde avukatlık yapıyor. Birçok sivil toplum örgütünde faal olarak görev aldı. Halen kurucuları arasında yer aldığı Alevi Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlık görevini yürütüyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Tufan Vudalı

1994 yılında Girne’de doğdu. Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2018 yılında mezun oldu ve aktif olarak Diş Hekimliği yapmaktadır. CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanlığı, Gençlik Meclisi Üyeliği ve Merkez Yönetim Kurulu üyeliği dahil partide birçok görevde bulundu. İngilizce bilmektedir.

Tülay Sönmez

1960 yılında Lefkoşa’da doğdu. Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürlüğü’nden emekli oldu. CTP Lefkoşa İlçesi Genel Sekreterliği, iki dönem PM üyesi olarak görev aldı. İki dönem Kadın Meclisi üyeliği ve üç dönem kadın MYK’sında Genel Sekreterlik, Mali ve Örgüt Sekreterliği görevi yaptı. Halen kadın MYK Örgüt Sekreterliği görevini ve PM üyeliğini sürdürmektedir.

Tülin Murat

1959 yılında Kırıkkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Meslek yaşamı boyunca KTOEÖS’te yöneticilik dahil çeşitli görevlerde bulundu. Yurtsever Kadınlar Birliği ve çeşitli okul aile birliklerinde çalıştı. Parti Meclisi ve MYK üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ulaş Erzen

1989 yılında Lefkoşa’da doğdu. Balıkesir’de yaşamaktadır. Sedat Simavi Endustri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nden mezun oldu. Kıbrıs Türk Elektirik Kurumu’nda çalışmaktadır. Gençlik Örgütü’nde yönetici olarak görev yaptı. CTP Balıkesir Ocak Örgütü Başkanlığı yaptı. 2018 yılından beri Değirmenlik Belediyesi Meclis Üyesi’dir. Ayrıca Parti Meclisi üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Umure Örs
Umure Örs
Üye

1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Milli Kütüphane’de görev yaptı. Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü, ME ve Kültür Bakanlığı Danışmanlığı, Başbakanlık Daire Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. KT Kütüphaneciler Derneği ve KT Eğitim Vakfı Başkanlığı görevlerini halen sürdürmektedir. Halen Parti Meclisi üyesidir.

Ürün Solyalı

1983’te Lefkoşa’da doğdu. DAÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere’de masterini tamamladı. Federal Birleşik Kıbrıs için yurt içinde ve dışında etkinlik ve toplantılarda CTP adına görev aldı. Gençlerin Katılımcılığı ve Avrupa Vatandaşlığı, Çatışmaların Çözümü ve Uzlaşı, Genç Liderlerin Barış Eğitimindeki Rolü uygulamalarına katıldı ve sertifikalar aldı. Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı, PM, MYK dahil çeşitli kademelerde görev yaptı. Ocak 2022 seçimlerinde Lefkoşa milletvekili seçildi. Evli ve bir kız babasıdır.

Veli Ardıç

1991 yılında Lefkoşa’da doğdu. Akdeniz Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ve DAÜ Elektrik-Elektronik Bölümü’nden mezun oldu. CTP Gençlik Örgütü Genel Sekreterliği, Girne İlçe Yönetim Kurulu, Parti Meclisi üyeliği dahil olmak üzere çeşitli organlarda görev yaptı. Osman Örek Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi İklimlendirme Bölümü’nde 2 yıl öğretmenlik yaptı. Halen Taner Akcan Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapmaktadır. Evlidir. İngilizce bilmektedir.

Yalçın Kömürcügil

1970 yılında Kilitkaya’da doğdu. Kilitkaya İlkokulu’nda ve Dr. Fazıl Küçük Meslek Lisesi’nde okudu. 1992’de Kooperatif Harup Fabrikası’nda işe başladı. 2008 yılından itibaren bölüm şefi olarak çalışmaya devam etmektedir. Halen KOOP-SEN Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Evli ve iki kız babasıdır.

Zalihe Sipahi

Köşklüçiftlik, Lefkoşa’da doğdu. Üniversite eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi’nde tamamladı. Parti Meclisi üyeliği yaptı ve Kadın Örgütü MYK’sında görev aldı. Bu dönemde de CTP Kadın Örgütü’nde üye olarak görev almaya devam etmektedir. Akdeniz Spor Birliği’nde aktif sporculuk yaptı ve halen aynı spor kulübünde yöneticilik yapmaktadır.

Enver Gürkan Tekiner
Enver Gürkan Tekiner
Gençlik Örgütü Başkanı

Hasan Can Sermet
Hasan Can Sermet
Gençlik Örgütü Temsilcisi

Mustafa Sipahi
Mustafa Sipahi
Gençlik Örgütü Temsilcisi

Doğuş Derya
Doğuş Derya
Kadın Örgütü Başkanı

Haber Bültenine Kayıt Yaptırın

Haber bültenimize kayıt yaptırın, partimiz ile ilgili haberler haftalık olarak mailinize gelsin.